Zimno na ustach – sprawdzone sposoby

Problem dotyczy dużej populacji ludzi, ale daje się we znaki wtedy, gdy organizm jest zestresowany lub osłabiony. U kobiet czasami ujawnia się podczas miesiączki. Objawia się bolącymi pęcherzykami na ustach. Mowa tu o zwanym potocznie zimnie. Co je wywołuje i jak sobie z nim radzić?

Co wywołuje bolesne zimno na ustach?

Znane większości ludzi zimno, czyli bolesne i nieładnie wyglądające pęcherzyki na ustach, wywołuje wirus opryszczki. Zarazić się można przez bezpośredni kontakt z nosicielem, np. przez pocałunek, ale nie tylko. Używanie tego samego ręcznika czy przyborów toaletowych lub tych samych naczyń, szczególnie jeśli pijemy np. ze źle umytego kubka, również może przyczynić się do zakażenia. Żeby uchronić się przed zakażeniem należy zwracać dużą uwagę na higienę i najbezpieczniej jest korzystać wyłącznie z własnych ręczników czy naczyń. Jeśli już ta przypadłość kogoś dopadła, nie ma co panikować, tylko sięgnąć po sprawdzone sposoby by sobie z nią poradzić.

Sprawdzone sposoby na opryszczkę wargową

Do walki z opryszczką najlepiej podejść kompleksowo, czyli za pomocą sprawdzonych środków łagodzić jej objawy zewnętrzne oraz od wewnątrz zwalczać infekcję przy pomocy leków. Lek przeciwwirusowy Neosine, dostępny w formie tabletek lub syropu, może pomóc w tym wypadku. Można go kupić bez recepty, ale nie każdy może go brać. Przed zakupem należy poradzić się lekarza lub farmaceuty. Ze środków doraźnych, które złagodzą ból i pieczenie dobrze podziałają kostki lodu lub mleko. Zimne mleko można nakładać na pęcherzyki wacikiem kosmetycznym. Dobrze jest się zaopatrzyć również w maść cynkową, która pomoże złagodzić objawy i przyspieszy leczenie. Pomocny będzie też balsam do ust Carmex, który jest dostępny nawet w drogeriach. Ważne jest by kupić nie ten w sztyfcie, tylko w tubce lub słoiczku, jeśli nie chcemy roznieść infekcji w inne miejsca. Te sposoby powinny skutecznie pomóc wyleczyć usta pod warunkiem, że w czasie leczenia nie będziemy stosować makijażu. Malowanie ust z opryszczką nie jest dobrym pomysłem, ponieważ może to nie tylko zaostrzyć objawy, ale możemy też przenieść wirusa w inne miejsca.

Zimno na ustach to przypadłość, której objawy można szybko i skutecznie złagodzić lub całkowicie usunąć, jeśli przestrzega się kilku opisanych wyżej zasad i stosuje odpowiednie środki. Jeśli jeszcze ich nie znacie, wypróbujcie przy następnym ataku wirusa.