W jaki sposób zmywać makijaż?

Makijaż to stały element wizerunku większości kobiet. Sprawia on, że wygląda się promiennie, wyraźniej oraz atrakcyjniej. Wpływa na poczucie własnej wartości, lecz posiada też inne zalety. Jednakże, jeśli nie zmywa się go we właściwy sposób można zauważyć szereg negatywnych zjawisk. O czym należy bezwzględnie pamiętać?

Podstawowe zasady w trakcie demakijażu

Kiedy demakijaż nie jest wykonywany prawidłowo skóra zaczyna się szybciej starzeć, a do tego istnieje zdecydowanie większa szansa na pojawienie się zaskórników oraz zmian trądzikowych. Gładka oraz młoda skóra nie jest wcale trudna do zachowania, konieczne jest jedynie wspieranie się kilkoma zasadami, które zostaną omówione poniżej.

Makijaż powinien być zmywany w trakcie dwuetapowego oczyszczania skóry. Tej sztuki nauczyliśmy się od Koreanek, które w delikatny sposób są w stanie pozbyć się dobrze przylegającego oraz mocnego makijażu. Nauczyły nas, że w pierwszej kolejności należy zastosować olejek, mleczko bądź emulsję, gdyż zawierają one tłuszcz. Tłuszcz bez większych problemów łączy się z cząsteczkami zanieczyszczeń, gdyż mają one zbliżoną budowę. Taka kombinacja sprawia, że brud zostaje rozpuszczony i bez większych trudności odchodzi od skóry. W przypadku, kiedy do demakijażu używa się jedynie środków dermatologicznych, nie ma szansy na pozbycie się z twarzy ciężkich kremów posiadających filtry oraz podkładu. Po zastosowaniu olejku niezbędne jest usunięcie z twarzy tego nadmiaru oraz wprowadzenie żelu bądź pianki myjącej. Przed użyciem warto sprawdzić skład i upewnić się, że jest on w pełni naturalny.

W dalszej kolejności nie należy trzeć twarzy. Dotyczy się to przede wszystkim demakijażu oczu, które są bardzo wrażliwe i w ich okolicy niezwykle szybko pojawiają się zmarszczki. Do zmywania oczu warto zastosować dwufazowy płyn, dzięki któremu bez problemu można pozbyć się nawet wodoodpornych kosmetyków do makijażu. Aby właśnie zmywać makijaż należy kosmetyk umieścić na płatku i pozostawić na oku przez parę sekund. Cały makijaż zejdzie niemalże samodzielnie i to bez konieczności tarcia!

W ostatniej kolejności warto wspomnieć o negatywnym działaniu chusteczek do makijażu. Mimo, iż teoretycznie powstały one specjalnie dla kobiet, które pragną przy ich pomocy zetrzeć fluid oraz całą resztę makijażu, wcale nie działają tak dobrze. Dermatolodzy wręcz przestrzegają przed ich używaniem. Niestety, chusteczki tego typu nie czyszczą dobrze twarzy, a jedynie rozmazują brud, który na niej występuje. Razem z resztkami makijażu przemieszczają się również bakterie oraz sebum. W chusteczkach występują środki, które rozpuszczają kolorowe kosmetyki, jednakże, kiedy nie łączy się ich z wodą, skóra pozostaje tak samo brudna jest miało to miejsce przed ich zastosowaniem. Pocieranie chusteczką sprawia, że brud wnika głęboko w pory, dzięki czemu stają się one o wiele bardziej zanieczyszczone i zatykają się.

Po zmyciu makijażu nie można zapomnieć o zastosowaniu odpowiedniego kremu nawilżającego, gdyż skóra jest sucha oraz odwodniona. Dbanie o skórę jest konieczne i umożliwia zachowanie młodego wyglądu na długie lata. Z tego względu zarówno w młodości, jak i po przekroczeniu średniego wieku należy stosować odpowiednie kosmetyki oraz techniki.