Sposoby usuwania nadmiernego owłosienia na twarzy

Jest wiele sposobów usuwania owłosienia z twarzy. Niektóre sposoby pozwalają pozbyć się szpecącego atrybutu na dłużej, inne jedynie na chwilę. Wybierając rodzaj zabiegu mający na celu jego usunięcie, należy wziąć pod uwagę stan skóry, jak i stopień owłosienia.

Golarka czy pęseta?

Zarówno pierwszy, jak i drugi sposób skierowany jest do określonego grona kobiet. Wykonanie zabiegu pęsetą nie jest trudne, jest za to bardzo pracochłonne. Z uwagi na konieczność uchwycenia i wyrwania każdego włosa osobno nie jest możliwe w przypadku bardzo dużej ilości włosów. Zaletą tego zabiegu jest to, że pozwala on cieszyć się gładką skórą nawet przez dwa tygodnie.

Wykonanie zabiegu golenia skóry twarzy nie jest najrozsądniejszym rozwiązaniem. Ten delikatny obszar powinien unikać ostrzy. Łatwo tu o skaleczenia i podrażnienia. Poza tym po ogoleniu włoski szybko odrastają, początkowo sprawiając wrażenie mocniejszych i drapiących. W przypadku dużego owłosienia żadna z tych metod nie jest dobrym wyborem.

A może chemiczne usuwanie owłosienia?

Chemicznym usuwaniem owłosienia nazywamy metodę z użyciem kremu do depilacji. Metoda ta sprawia, że włoski odrastają dłużej niż po goleniu maszynką lub golarką i nie są tak ostre. W ten sposób można wydepilować nawet dużą powierzchnię twarzy pokrytą gęstym owłosieniem.

Jedynym mankamentem zabiegu jest skład kremów do depilacji. Bardzo często dochodzi do reakcji alergicznych. Silne substancje niszczące włoski oddziałują na delikatną skórę twarzy. Wybierając krem do depilacji twarzy, sięgajmy jedynie po sprawdzony preparat, przeznaczony do depilacji okolic wrażliwych.

Laserowe usuwanie owłosienia z twarzy

To najtrwalsza, najdelikatniejsza, a zarazem najskuteczniejsza metoda usuwania owłosienia nie tylko z twarzy. Niestety jej koszt nie jest niski tak jak w przypadku golenia, depilacji chemicznej czy usuwania włosków pęsetą. Zabieg taki polega na usuwaniu mieszków włosowych przy użyciu wiązki światła laserowego. Jego natężenie dostosowywane jest do stanu włosów oraz skóry, dzięki czemu nie podrażnia jej.