Skuteczne sposoby na walkę z przebarwieniami

Im skóra starsza, im częściej wystawiamy ją na długi kontakt
z promieniami słonecznymi, tym na naszej skórze pojawia się więcej nieestetycznie wyglądających różnego rodzaju przebarwień. Jeśli nieprawidłowo zadbaliśmy o zabezpieczenie naszej skóry przez działaniem słońca i chcemy po okresie letnim pozbyć się przebarwień, to jak to zrobić?

Skuteczna laseroterapia

Metodę usuwania przebarwień lekarz dobierze ze względu na ich ilość, wielkość,
a także możliwy czas rekonwalescencji . Przy metodzie laserowej wystarczające będą dwa zabiegi, nawet dla ostrych przebarwień. Dzieje się tak dlatego, ponieważ laser dotyka głębszych warstw skóry poprzez wysyłanie odpowiedniej fali świetlnej, która uszkadza przebarwienia oraz komórki, które odpowiadają za ich powstawanie. Zabieg wykonywany jest podczas znieczulenia miejscowego, wykonywanego najczęściej maścią, dlatego jest on bezbolesny. Plamy pigmentacyjne znikają najczęściej po około 2 tygodniach od wykonania zabiegu. Natomiast do tego czasu stają się one coraz ciemniejsze.

Odpowiednio dobrane peelingi zdziałają cuda

Jeśli jednak wolałabyś uniknąć zabiegów laseroterapii z pomocą przychodzą peelingi medyczne, które wykonywane przez doświadczonego lekarza, mogą skutecznie walczyć
z nieestetycznymi plamkami. Peeling złuszcza naskórek, tym samym usuwając przebarwienia pigmentacyjne. Jest wiele metod m.in. Cosmelan, kwas TCA czy Yellow Pell. Pierwsza z nich usuwa plamy dwuetapowo, a efekty widoczne są po około miesiącu. Preparat zostawia się na twarzy do około 10 godzin. Następnie, już w domu, maskę zmywamy i nakładamy kosmetyki, które pomogą nam w gojeniu się skóry. Przez tydzień skóra będzie nam się złuszczać , a my musimy stosować specjalny krem, który wspomoże efekty zabiegu. Metoda ta nie usuwa przebarwień na stałe, dlatego trzeba ją powtarzać. Zabieg kwasem natomiast usuwa miejscowe przebarwienia oraz tzw. plamy starcze np. na dłoniach. Zabieg trzeba powtarzać, jednak jest on jednym z najsilniejszych peelingów chemicznych. Ostatni z podanych peelingów – Yellow Peel – złuszcza skórę, usuwa przebarwienia, jednak jest on dużo delikatniejszy od tych wyżej wymienionych. Lekarz dobiera odpowiednią intensywność zabiegu do naszych potrzeb, jednak bez względu na to peeling musimy powtórzyć kilka razy, by uzyskać zadowalający efekt. Ilość powtórzeń zależy od tego, jaki rodzaj przebarwień posiadamy. Pamiętajmy jednak, że takie zabiegi powinniśmy wykonywać porą zimową lub jesienną, ponieważ latem skóra wrażliwa po peelingu będzie szczególnie narażona na szkodliwe działanie promieni słonecznych. Decyzję, który peeling wybrać pozostaw lekarzowi, on będzie najlepiej wiedział jaka metoda, będzie dla Twojej skóry odpowiednia.