Powiększanie ust kwasem hialuronowym

W czasach ciągłego dążenia do perfekcyjnego wyglądu i kanonów piękna duże i pełne usta to marzenie każdej kobiety. Jeśli nie mamy naturalnie ust niczym hollywoodzkie gwiazdy, to o pomoc możemy poprosić lekarza w gabinecie medycyny estetycznej. Jak wygląda wypełnianie ust kwasem hialuronowym i czy jest to skuteczne?

Działanie kwasu

Kwas hialuronowy to naturalny składnik naszej skóry. Odpowiada za jej nawilżenie oraz jędrność. Na rynku kosmetycznym preparatów z tym kwasem, do wstrzykiwania w usta, jest wiele. Większość z nich daje zadowalający efekt, który utrzymuje się do 6 miesięcy. Nasz organizm taki preparat powinien przyjmować i nie powinien on powodować żadnych efektów ubocznych, jeśli nie jesteśmy na kwas ten uczuleni. Wykonanie takiego zabiegu powinno być poprzedzone właściwymi badaniami, które zleci na pierwszej wizycie lekarz. Można również na stałe powiększyć tym sposobem sobie usta, jest to tzw. zabieg trwały. Jednak dobrze zastanówmy się przed taką decyzją, bo jeśli kształt naszych ust po zabiegu nie będzie nam odpowiadał, to niezależnie od tego pozostanie on taki już na stałe.

Jak wygląda zabieg?

Lekarz na pierwszej wizycie powinien szczegółowo opisać nam jak będzie wyglądać zabieg, co powinniśmy robić zarówno przed, jak i po zabiegu. Tydzień przed planowanym powiększaniem ust nie powinniśmy przyjmować środków przeciwbólowych, takich jak aspiryna, ponieważ rozrzedzają one krew i mogą powodować zwiększone krwawienie podczas zabiegu. Sam zabieg natomiast nie jest bolesny, ponieważ jest on wykonywany
w znieczuleniu (takim jak podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym). Nie trwa on długo, jest to czas około 30 minut. Gdy znieczulenie zaczyna działać, lekarz wstrzykuje preparat w usta. Jego ilość zależna jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać – im pełniejsze usta chcemy, tym więcej preparatu. Po zabiegu natomiast nie wolno nam nagrzewać okolicy ust – to łączy się z zakazem picia ciepłych napoi czy jedzenia ciepłych zup. Nie powinno się
w okresie około 2-3 tygodni od zabiegu opalać (na słońcu i w solarium) oraz uczęszczać na saunę.

Koszty i przeciwskazania

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym, w zależności od kliniki, w której chcemy go wykonać i ilości zużytego preparatu, to koszt koło 1 tysiąca złotych. Nie powinno powiększać się ust w okresie ciąży i karmienia piersią, w czasie menstruacji oraz przyjmowania leków rozrzedzających krew. Jeśli w tym samym czasie mamy wykonywane zabiegi laserowe lub peelingi medyczne, również powinniśmy wstrzymać się z zabiegiem powiększenia ust. Absolutnym przeciwskazaniem do zabiegu jest uczulenie na kwas hialuronowy.