Powiększanie biustu – coraz popularniejszy zabieg wśród kobiet

Każda z nas chciałaby czuć się jak najlepiej we własnym ciele. Jednak nie zawsze nasz naturalny wygląd gwarantuje dobre samopoczucie. Jeśli chodzi o piersi, oczywiste jest to, że kobiety pragną, aby były one ich największym atutem, nie kompleksem. W naszych czasach niezwykle popularnym jest zabieg powiększania piersi.

Jak należy przygotować się do operacyjnego powiększenia biustu?

Jeżeli zdecydujemy się na operacje plastyczną, najważniejszą kwestią jest udanie się do chirurga. Lekarz ten dokładnie przebada i skonsultuje się z pacjentką, aby wiedzieć, jakie są jej preferencje odnośnie nowego biustu oraz czy nie choruje ona na jakiekolwiek choroby przewlekłe. Następnie obejrzy jej piersi i zaproponuje odpowiedni dla niej rozmiar. Pamiętać należy o tym, że chirurg ma prawo odmówić danego zabiegu, jeżeli zdecyduje, że może on zadziałać negatywnie na zdrowie kobiety.

Jakie są metody powiększania biustu?

Najczęstszą metodą stosowaną przy tego typu zabiegach, jest wszczepianie implantów. Mogą być one wykonane z różnych substancji, głównie z silikonu. Występują również takie wypełnione solą fizjologiczną. Poza tą klasyczną metodą, wyróżnić można także powiększanie piersi kwasem hialuronowym lub tłuszczem, są to więc mniej inwazyjne sposoby.

Czy operacja biustu jest bezpieczna?

Przy stosowaniu tradycyjnej metody, czyli powiększania piersi za pomocą implantów, zagwarantowane jest całkowite bezpieczeństwo. Implant wykonany jest z wysokiej jakości materiału, dlatego niemożliwe jest jego zniszczenie, przesunięcie lub odkształcenie podczas noszenia. Nie jest również szkodliwy dla kobiet karmiących piersią, gdyż nie ma on możliwości dostania się do krwi lub mleka matki.

Ile kosztuje powiększenie piersi w Polsce?

Chirurdzy, którzy wykonują klasyczne operacje powiększenia biustu, dają na nie dożywotnie gwarancje. Ceny zabiegu mogą stosunkowo różnić ze względu na czynniki, takie jak rodzaj implantu lub czas zabiegu. W Polsce koszty takiej operacji wynoszą od około 8 do 16 tysięcy. Ze względu na to, że powiększenia piersi tą metodą nie trzeba powtarzać, ceny nie wydają się zbyt wygórowane.