Ponad 40 lat historii – La Roche-Posay

La Roche-Posay to marka, której historia rozpoczęła się ponad 40 lat temu. Wtedy to powstało laboratorium we Francji, gdzie zaczęto od produkcji kosmetyków przeznaczonych do skóry trądzikowej, atopowej i wrażliwej. Jak potoczyła się historia dziś cenionej marki?

Pielęgnacja skóry wrażliwej

Marka z czasem poszerzyła swoje możliwości produkcyjne, stawiając na kosmetyki, które będą w stanie skutecznie pielęgnować skórę suchą, przesuszoną, dojrzałą, ale i dziecięcą. Na stałe La Roche-Posay współpracuje z ponad 25 tysiącami lekarzy dermatologów, by móc prowadzić badania, opracowywać wyniki i wreszcie tworzyć produkty, będące w stanie odpowiadać na potrzeby wszystkich odbiorców.

Bazę każdego kosmetyku tej firmy, stanowi woda termalna. Jej cenne właściwości zawdzięczane są bogactwie oligoelementów oraz składników mineralnych, które razem korzystnie wpływają na naturalne procesy fizjologiczne skóry.

Produkty od La Roche-Posay to krok w kierunku wspomagania leczenia dermatologicznego, w tym zmniejszania stosowanych dawek leków, łatwiejszego przestrzegania zaleceń lekarskich, ale i ograniczania niektórych z efektów ubocznych.

Linie produktów

Firma postawiła na kilka linii produktów. Wśród nich można znaleźć tę przeznaczoną dla osób, które mają cerę trądzikową. Jest to linia Effaclar mająca za zadanie niwelować błyszczenie się skóry, zapobiegać powstawaniu zaskórników oraz zmniejszać widoczność rozszerzonych porów. Wśród nich są dostępne kosmetyki do oczyszczania skóry i codziennej pielęgnacji. Dodatkowo można liczyć na skuteczne usuwanie makijażu, a także punktowe działanie na miejsca zmienione chorobowo.

Linia Anthelios to kosmetyki chroniące przed słońcem. Dostępne są w niej balsamy oraz produkty do makijażu z filtrami. Dodatkowym ich działaniem jest nawilżanie i odżywianie skóry narażonej na zbyt silne promieniowanie słoneczne.

W linii Kerium zagościły produkty odpowiadające na problemy ze skórą głowy. Kompleksowa pielęgnacja skóry dotkniętej łupieżem, włosów przetłuszczających się i wypadających.

Po zabiegach dermatologicznych mogą być stosowane kosmetyki z linii Cicaplast, ponieważ ze względu na zawartość srebra, wykazują działanie antybakteryjne.

Wszystkie produkty tej marki to na tyle szeroka oferta, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Poza formułą, zastosowaniem aktywnych składników, wyróżnia je również lekka konsystencja.