Olej makademia dla zdrowia włosów i skóry

Szukasz sposobu na przywrócenie skórze i włosom ich blasku? Mamy dla Ciebie świetny środek. Nazywany jest „drugą skórą”. Koncerny kosmetyczne chętnie dodają go do swoich produktów, szczególnie tych z grupy anty-aging. Dla kogo olej makadamia będzie odpowiedni?

Czym jest olej makadamia?

Olej makadamia wytwarza się z orzechów o tej samej nazwie, które często można spotkać w sklepach spożywczych. Do ich zakupu niestety często zniechęca cena. Są to jedne z najdroższych orzechów na świecie. Jest to spowodowane właśnie ich szczególnymi właściwościami, przez które wymagają one szczególnego traktowania. Orzechy te zawierają dużo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Je jednej strony nadają im on smak, któremu uniesposób się oprzeć, a z drugiej są powodem szybkiego jełczenia i wysokich wymogów jakie stawiają one w związku z produkcją, przechowywaniem i przetwórstwem. Z tych orzechów, na zimno tłoczy się olej, który jest tak wysoko ceniony w kosmetyce.

Właściwości oleju wykorzystywane w kosmetyce

Olej z tych orzechów jest tak cenny ze względu na wysoką zawartość składników aktywnych. Poza witaminą A, E i B zawiera olej palmitynowy oraz skwalen. To właśnie dzięki tym dwóm ostatnim substancją jest tak dobrym składnikiem produktów kosmetycznych. Skwalen należy do węglowodorów nasyconych. Jest silnym przeciwutleniaczem i naturalnie występuje w płaszczu lipidowym skóry. Olej palmitynowy, czyli omega-7, również wspomaga walkę z wolnymi rodnikami i jest obecny w komórkach naszego ciała, ale niestety z wieki mamy go coraz mniej. Stąd jego popularne zastosowanie w produktach anty-aging. Skwalen i omega-7pomagają szybciej regenerować naskórek, utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu cera jest miękka, elastyczna i gładka.

Olejowe zdrowie dla włosów i skóry

Olej z tych małych orzechów dzięki swoim składnikom ma zbawienny wpływ na kondycje skóry i włosów. Nie musisz szukać go w kosmetykach, wystarczy regularne używanie czystego olejku. Choć mogłoby się wydawać, że olej będzie pozostawiał tłustą powłokę, to takiego efektu absolutnie nie zaobserwujemy w przypadku oleju makadamia. Zawartość skwalenu i kwasu palmitynowego sprawia, że jest on bardzo podobny do składu naturalnego płaszcza lipidowego skóry. Dzięki tej właściwości komórki włosów i skóry nie traktują oleju jako substancji obcej, z którą trzeba walczyć. Wręcz przeciwnie, wchłaniają go bardzo szybko. Olejowane nim włosy stają się bardziej odporne na działanie czynników atmosferycznych i stylizacje. Są miękkie, lśniące, końcówki się nie rozdwajają, a ułożona fryzura zyskuje trwałość. Stosowanie olejku z orzechów makadamia na twarz zapobiega powstawaniu zmarszczek, chroni skórę przed zanieczyszczeniami, ponieważ uszczelnia pierwszą, ochronną warstwę naskórka. Olejek ten może posłużyć również jako naturalny płyn do demakijażu. Usunie większość zanieczyszczeń, a ponieważ jest hipoalergiczny to nie wywoła dodatkowych podrażnień.