Olej kokosowy przywróci włosom blask oraz objętość

Nakładanie olejków na włosy to zabieg wykonywany już od setek tysięcy lat. Mimo, iż w Europie dopiero teraz kobiety zauważają potencjał tkwiący w olejach. Jest to rozwiązanie dla włosów zniszczonych oraz pozbawionych blasku, a co najważniejsze na efekty nie trzeba czekać długo.

Właściwości zdrowotne oleju kokosowego

Olej kokosowy jest najzdrowszym ze wszystkich tłuszczy, które dostępne są w dzisiejszych czasach. W jego składzie występuje duża ilość cennych dla człowieka witamin. Jednakże dzisiaj nie skupiamy się na jego wpływie na organizm, ale zależy nam na poznaniu jak stosowanie oleju wpływa na włosy. Przy pomocy oleju kokosowego można stworzyć najlepszą maskę do włosów. Jest ona zdecydowanie lepsza niż nabywane w drogeriach gotowe kosmetyki, gdyż jest bardziej naturalna oraz zdrowsza.

Olej kokosowy jest bogactwem witaminy A, E oraz C. Posiada całkiem spore ilości witaminy z grupy B i kwasu foliowego. Oprócz witamin występują w nim minerały, czyli kwas foliowy, potas, magnez, żelazo, fosfor, wapń i cynk. Wszystkie wymienione substancje oraz witaminy sprawiają, że nie można wybrać lepszego produktu na włosy niż olej, który można nabyć dosłownie w każdym supermarkecie.

Bardzo ważna jest wiedza w jaki sposób powinna odbywać się pielęgnacja włosów. W pierwszej kolejności należy je nieco nawilżyć, a poźniej wsmarować w nie olej. Dobrze, kiedy tego typu maska zostanie potrzymana na głowie kilka/kilkanaście godzin, aby wszystkie pożądane witaminy oraz inne składniki pozostały we wnętrzu włosa i wniknęły głęboko w strukturę. Dobrze jest wykonać także masaż głowy w połączeniu z nakładaniem tego produktu, gdyż pobudzane zostają wtedy mieszki włosowe, co prowadzi do szybszego wzrostu włosów.

Efekty stosowania olejku kokosowego

Olejek kokosowy sprawia, że włosy są lśniące oraz miękkie w dotyku, a do tego ładnie się błyszczą oraz wyglądają zdrowo. Jak już zostało wspomniane efekty widoczne są już po pierwszym razie, jednakże, jeśli włosy są bardzo zniszczone trzeba poczekać na nie trochę dłużej. Aplikacja musi się odbywać regularnie, gdyż tylko w takiej sytuacji można doczekać się pożądanych efektów. Regularne stosowanie sprawia, że włosy stają się dumą każdej kobiety. Powinny sięgać po niego przede wszystkim panie, które często poddają włosy koloryzacji, prostowaniu oraz suszeniu suszarką. Wszystkie te czynności sprawiają, że włosy tracą swoją objętość, są coraz słabsze oraz łamliwe.

Po stosowaniu oleju kokosowego można zauważyć nawilżone oraz odżywione włosy. Dodatkowo nie puszą się, wygładzają się oraz wyglądają zdrowo. Jest to związane z domykaniem łusek włosów, dzięki czemu ich struktura staje się zdecydowanie bardziej nawilżona. Mieszki włosowe zyskują na obecności oleju oraz produkują coraz więcej włosów, czyli regularne stosowanie zdecydowanie zwiększa objętość. Dobrze mieć na uwadze, że olejek chroni przed niekorzystnym oddziaływaniem środowiska, mowa głównie o promieniach słonecznych, wysokiej temperaturze i wietrze. Czynniki te wpływają negatywnie na wygląd oraz kondycję włosów, ale na szczęście można temu zapobiec.

Warto mieć na uwadze, że maseczka z oleju kokosowego nie wymaga wiele, a do tego jest dostępna na każdą kieszeń. Stosowanie dwa razy w tygodniu sprawi, że wszystkie troski związane z włosami odejdą w zapomnienie. Od dzisiaj olej ten nie tylko w kuchni, ale również i na w łazience!