Reklama
  • Czwartek, 5 stycznia (13:05)

    Wybroczyny i swędzenie skóry po lekach?

Od 10 lat przyjmuję różne leki, m.in. Beto, Axudan, Atoris, Acenocumarol, Lipantyl, Letrox. Zauważyłam przy tym wybroczyny na skórze i odczuwam silny świąd. Czy to efekt uboczny któregoś z tych leków? Katarzyna z Łodzi

Wybroczyny na skórze mogą pojawić się po zażywaniu Acenocumarolu. To lek zalecany w migotaniu przedsionków. Odstawienie go może być niebezpieczne, ponieważ grozi wytworzeniem zakrzepów w naczyniach krwionośnych, zwłaszcza serca i mózgu.

Reklama

Stosując Acenocumarol, należy co najmniej co 2–3 tygodnie monitorować wskaźniki krwi, by utrzymać właściwy poziom leku, bo to pozwoli uniknąć wybroczyn na skórze. Świąd z kolei mogą powodować wszystkie opisane przez Panią leki, zarówno każdy z osobna, jak i przyjmowanie ich razem.

W żadnym wypadku jednak proszę nie odstawiać leków samej, lecz z problemem zwrócić się do lekarza prowadzącego.

Zobacz również

  • Gdy na Twojej skórze poja wiają się czerwone zmiany, pokryte czymś w rodzaju srebrzystej łuski, swędzące lub bolesne, mogą to być objawy jednej z często występujących chorób skóry, tzn.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.