Reklama
  • Poniedziałek, 12 września 2016 (13:01)

    Jak skutecznie pozbyć się jęczmienia?

Znajoma poleciła pocieranie zmiany złotem. Jej ta metoda pomogła i w ciągu 6 dni pozbyła się jęczmienia. Ja, niestety mam tylko jeszcze bardziej podrażnione oko. Czemu złoto mi nie pomaga? Krysia z Opola

« Nie ma naukowych dowodów potwierdzających skuteczność stosowania złota w leczeniu jęczmienia, choć faktycznie ten pierwiastek ma wiele zastosowań medycznych. Pocieranie złotą obrączką lub kolczykami samo w sobie nie pomoże. Może jednak zaszkodzić, gdy biżuteria jest zanieczyszczona. To mogło być przyczyną wspomnianego przez Ciebie podrażnienia.

Jęczmień leczy się zazwyczaj za pomocą specjalistycznych maści i ciepłych kompresów, jednak nawet bez dodatkowej ingerencji, torbiel pęka lub zasycha w przeciągu tygodnia, jak u Twojej koleżanki.

Reklama

Bez względu na rodzaj kruszcu, możesz wykorzystać oczyszczony, ogrzany kolczyk i pocierać nim powiekę w celu udrożnienia ujścia zatkanego gruczołu. Ale jeśli ból się nasili, niezwłocznie udaj się do okulisty.

Na żywo

Zobacz również

  • Gdy na Twojej skórze poja wiają się czerwone zmiany, pokryte czymś w rodzaju srebrzystej łuski, swędzące lub bolesne, mogą to być objawy jednej z często występujących chorób skóry, tzn.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.