Reklama
  • Poniedziałek, 9 stycznia (14:00)

    Co pomoże na łojotokowe zapalenie skóry

Łojotokowe zapalenie skóry zdiagnozo wano u mnie na początku 2015 roku. Na skórę głowy stosowałam szampon Selsun Blue (w trakcie kuracji 2 razy w tygodniu przez 3 tygodnie + raz zwykły szamponem). Na skórę czoła i nosa na noc – Pityval z kre mem nawilżającym AA. Niestety, objawy powróciły. Czytelniczka z Warszawy (ŻnG 43)

Reklama

Odpowiada Maria z Sokółki: Sześć lat temu też przechodziłam łojotokowe zapalenie skóry. Najpierw choroba zaatakowała głowę. Skóra na niej zrobiła się tak napię ta, że miałam wrażenie, że noszę na niej kask.

Na skroniach pojawiły się brzydkie żółte narośla – zdzierałam całe ich płaty. Potem zmiany zaczęły pojawiać się na całym ciele. Nie skutkowało mycie głowy szamponem, stoso wanie maści. I wtedy moja córka znalaz ła przez przypadek w gazecie informację, że przy takim nasile niu dolegliwości pomaga antybiotyk o nazwie Unidox Solutab – do lecze nia zakażeń bakteryjnych górnych dróg oddechowych, ale też ciężkich zakażeń skórnych.

O receptę poprosiłam moją pa nią dermatolog. Kuracja miała trwać 6 tygodni. Ale już po trzech dniach zau ważyłam poprawę. Z czasem wszystkie zmiany skórne ustą piły bez pozostawie nia blizn, włosy ładnie odrosły. Ulotkę leku trzymam do dziś. Mam nadzieję, że i Pani pomoże.

Życie na gorąco

Zobacz również

  • Wzmocnisz działanie specyfików wmasowując je delikatnie przez 2-3 minuty opuszkami palców w skórę głowy . Olej rycynowy. Po umyciu włosów wetrzyj w skórę głowy olej rycynowy (skóra powinna być... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.