Najlepsze sposoby na pierwsze zmarszczki

Każda kobieta chce zachować swoją młodość jak najdłużej. Kiedy pojawiają się pierwsze zmarszczki, warto zareagować natychmiast, ponieważ istnieje duża szansa na poprawienie kondycji skóry i opóźnienie tego procesu. Podpowiadamy, jakie są najskuteczniejsze metody zapobiegania pierwszym zmarszczkom.

 

Zmarszczki mimiczne – problem większości kobiet

Najczęściej pierwsze zmarszczki pojawiają się między trzydziestym a czterdziestym rokiem życia i wynikają z żywej mimiki twarzy. Zdarza się jednak, że dwudziestokilkuletnia dziewczyna może uskarżać się już na pierwsze objawy starzenia się skóry. Jeśli jej skóra jest cienka i sucha, często się śmieje lub pracuje twarzą, proces może rozpocząć się wcześnie.

 

Jak zadbać o swoją skórę twarzy, szyi i dekoltu w takiej sytuacji?

  • kluczowe jest częste i intensywne nawilżanie twarzy przy pomocy kremów przeznaczonych dla skóry suchej,
  • bardzo dobrym rozwiązaniem będzie również zastosowanie serum przeciwzmarszczkowego, które zawiera peptydy i antyutleniacze – polecane preparaty to na przykład Vichy, Strivectin, czy Bioderma,
  • twarz i szyję należy myć tylko letnią wodą, ponieważ ciepła sprzyja wysuszaniu się skóry i jej marszczeniu,
  • wspaniale sprawdzają się masaże – na przykład przy pomocy kostek lodu owiniętych ręcznikiem – taki zabieg poprawia ukrwienie skóry,
  • warto unikać kolorowych kosmetyków do makijażu, ponieważ obciążają one skórę.

Codzienna odpowiednia pielęgnacja pozwala na zachowanie młodości skóry i jej dobrej kondycji.

 

Głębokie zmarszczki – jak sobie z nimi radzić?

Problem jest znacznie bardziej poważny, jeżeli zmarszczki są już mocno widoczne i głębokie. Wówczas zwykłe kremy przeciwzmarszczkowe nie są wystarczającym rozwiązaniem. Oczywiście, warto je stosować, ponieważ nawilżają skórę, odżywiają ją i dodają elastyczności. Dobre serum również pomoże zachować ją we właściwej kondycji. Kobiety, które chcą zlikwidować głębokie zmarszczki mogą udać się do profesjonalnego gabinetu kosmetycznego lub do specjalisty z dziedziny medycyny estetycznej. Nowoczesne metody oferują bowiem szereg ciekawych rozwiązań, które są bardzo skuteczne. W zależności od potrzeb, lekarze zalecają na przykład lifting przy pomocy złotych nici, który przynosi efekty nawet na okres dziesięciu lat. Poza tym, nadal dużą popularnością cieszy się botoks. Bardzo ważne jest, aby wybierać sprawdzone i polecane placówki, które oferują bezpieczne zabiegi. Żaden z nich nie da jednak efektów na stałe i co kilka lat zachodzi konieczność jego ponownego przeprowadzenia.