Medycyna estetyczna w złocie

Lekarze medycyny estetycznej pokazali nam, że złoto może być nie tylko ozdobą naszego ciała, ale również wpływać na nie pozytywnie usuwając wszelkiego rodzaju defekty naszej skóry. Czy „złota medycyna estetyczna”  zyskuje coraz więcej aprobaty ze strony kobiet?

Wpływ złota na ludzki organizm

Nie od dziś, ale od wielu, wielu lat znany jest korzystny wpływ złota na organizm człowieka. Stymuluje on układ odpornościowy, nie dopuszcza do procesów zapalnych,
a także łagodzi już powstałe stany zapalne. Od niedawna często wykorzystywany
w medycynie estetycznej, gdzie poprawia on wygląd naszej skóry uwalniając jony, które przyspieszają produkcję tak ważnych dla naszej jędrności skóry substancje, jak: kolagen czy elastyna.

Implantacja złotych nici – jak to wygląda?

Złote nici można wprowadzać w różne części ciała: np. w policzki, podbródek, dekolt. Sposób ich działania polega na rozmnażaniu się nowych, młodych komórek wokół nici, które zostały wprowadzone do skóry. Powstają włókna kolagenowe, które zwiększają napięcie tkanek, ściągają je, nawilżają i sprawiają, że skóra wygląda na młodszą. Zabieg taki najbardziej polecany jest osobom, które zmagają się ze zmarszczkami i brakiem jędrności skóry, jednym słowem dla tych, u których widoczne są już pierwsze oznaki starzenia. Nici można wprowadzać również w uda, pośladki, a nawet brzuch! Wówczas, nie tylko doskonale ujędrniają skórę, ale także leczą i walczą z cellulitem. Złoto jest doskonałym lekiem dla naszej skóry, także ze względu na jego właściwości przeciwgrzybiczne i bakteriobójcze. Sam zabieg nie jest bolesny, często wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Niestety, zabieg ten należy do tej grupy zabiegów, po których efekty nie są widoczne natychmiastowo, ale tym samym nie wymaga też okresu rekonwalescencji. Pierwsze efekty zauważalne są wtedy, gdy zaczynają się tworzyć nowe komórki wokół wprowadzonych nici. Specjaliści medycyny estetycznej twierdzą, że efekt zabiegu utrzymuje się nawet do 10 lat. Jest to zabieg niezwykle naturalny i nieinwazyjny, którego efektami możemy cieszyć się po około 4 tygodniach od wykonania.

Neoangiogeneza

Kluczowym efektem takiego zabiegu jest całkowicie na nowo wytworzona siatka drobniutkich naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra nie tylko jest bardziej napięta,
a zmarszczki wygładzone, ale także jest ona promienna i zyskuje zdrowszy wygląd. Poprawia się ukrwienie skóry, a co za tym idzie jej koloryt i ogólny wygląd. Złote nici stymulują proces biologicznej odnowy, który mimo, że trwa sporo czasu, to utrzymuje się przez długie lata.