Karboksyterapia – szczegóły zabiegu

Karboksyterapia używana jest do zmagania się z wieloma dolegliwościami, a do tego wpływa pozytywnie na wygląd. Przede wszystkim pozwala na usunięcie problemów, które do tej pory wpływały negatywnie na ogólne samopoczucie oraz wygląd. Chodzi o terapię z wykorzystaniem dwutlenku węgla, która sprawia, że znikają worki pod oczami, zmarszczki, a rozstępy i cellulit stają się o wiele mniej widoczne.

Podstawowe informacje na temat karboksyterapii

Karboksyterapia to zabieg wykonywany w gabinecie kosmetycznym, który polega na wstrzykiwaniu dwutlenku węgla, dzięki któremu następuje rozszerzenie naczynek krwionośnych. Skutkiem takiego działania poprawia się odżywienie komórek oraz stymulacja procesów naprawczych. Po wykonanym zabiegu, człowiek zmaga się ze stanem zapalnym, dzięki któremu znacznie zwiększa się produkcja kolagenu oraz elastyny. Ta metoda kosmetyczna odpowiada jednak za poprawę krążenia, wspiera skurcze kończyn oraz pomaga wyleczyć rany, które nie chcą się goić.

Karboksyterapia przynosi bardzo dobre efekty, jednakże dużo zależy też od stylu życia pacjenta poddawanego zabiegowi. W niektórych przypadkach jeden zabieg w zupełności wystarcza, innym razem z kolei wymaga się całej serii, kiedy to kolejne zabiegi wykonuje się w odpowiednich odstępach czasu. Zabieg może posłużyć do zmniejszenie blizn oraz rozstępów, co przynosi stałe efekty i brak konieczności wykonywania dodatkowych wizyt w gabinecie kosmetycznym.  Z kolei zmarszczki i cellulit wymagają regularności.

Trudno jest mówić o widełkach czasowych, gdyż karboksyterapia uzależniona jest likwidowanym problemem oraz partią ciała poddawaną zabiegowi. Stąd wiadomo, że waha się od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu minut.

Karboksyterpia sprawdza się przede wszystkim u osób, które starają się pozbyć worków pod oczami oraz nieatrakcyjnej pomarańczowej skórki. Oprócz tego warto wspomnieć o likwidacji zmarszczek oraz uzyskaniu młodszego wyglądu, Kiedy zabieg wykonuje się na skórze głowy, cebulki włosów stają się zdecydowanie mocniejsze i zmniejsza się częstotliwość ich wypadania. Ta sama metoda może być wykorzystywana w trakcie zwalczania zbyt dużej ilości tkanki tłuszczowej. Mowa o okolicach ud, brzucha, pośladków oraz ramion. Wiele osób poprawia swój stan zdrowia przy pomocy kuracji dwutlenku węgla. Chodzi o łuszczycę, blizny, obwisłą skórę, której brakuje sprężystości oraz elastyczności (kobiety po porodach). Można szybko i skutecznie usunąć podwójny podbródek oraz poprawić wygląd skóry na dłoniach i stopach.