Jaki żel po prysznic wybrać?

Żel pod prysznic stanowi niezbędny element każdej łazienki, gdyż od wielu lat jest zdecydowanie bardziej popularny niżeli klasyczne mydło w kostce. Jak wybrać dobry żel pod prysznic oraz na co zwracać szczególną uwagę? Informacje o tym znajdują się poniżej.

Męski żel po prysznic – świeżość i poczucie komfortu

Żele pod prysznic zostają wyprodukowane zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, różnią się więc składnikami wybranymi to stworzenia niezwykłej kompozycji. Naturalny żel pod prysznic może być oprócz tego uniwersalny. Jedno jest pewne, w obydwu przypadkach bazują one na ekstraktach roślinnych, ziołowych oraz owocowych. Męski żel pod prysznic zawiera przede wszystkim nutki mięty, sosny oraz oceaniczne aromaty. Z kolei zapachy dla pań są zdecydowanie bardziej słodkie, dlatego przeważają w nich kompozycje kwiatowe. Ich zadaniem jest oczyszczać ciało z brudu, potu oraz kurzu.

Żel po prysznic – na to trzeba zwrócić uwagę

Dobry żel pod prysznic nie podrażnia skóry, ani nie wysusza jej, gdyż jego pH jest bardziej zbliżone do ludzkiego w porównaniu do klasycznego mydła w kostce. Perfumowany żel pod prysznic stanowi rozwiązanie po które sięga wiele osób, aby cieszyć się niezwykłymi aromatami nie tylko w trakcie kąpieli, ale również po jej zakończeniu. Męski żel pod prysznic jest w stanie wywołać zachwyt kobiet oraz przykuć niejedno spojrzenie, dlatego warto, żeby był dobrze dopasowany do wody toaletowej. Kiedy po zastosowaniu produktu skóra jest podrażniona, albo sucha, warto przyjrzeć się jego składowi, gdyż mogły zostać w nim zawarte nienaturalne substancje oddziałujące na nią negatywnie. Zdecydowanie poleca się produkty, które są całkowicie naturalne. Na dzień dzisiejszy można je nabyć niemalże wszędzie, począwszy od apteki, a zakończywszy na drogeriach i sklepach internetowych.8

Żel pod prysznic wspierający problemy ze skórą

Wielu ludzi zmaga się z problemami ze skórą. Nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o skórę atopową czy łuszczycową, gdyż osoby te muszą korzystać z określonych produktów przepisanych przez specjalistów. Pocenie, nadmierne wysuszenie oraz swędzenie skóry to dodatkowe komplikacje, z którymi można żyć, wprowadzają one jednak komplikacje w codziennej higienie. Żel pod prysznic przeciw poceniu jest w stanie złagodzić intensywność wydzielanego potu. Jego zadaniem jest przede wszystkim częściowe blokowanie gruczołów, które odpowiadają za nadmierną produkcję łoju. Problem nie zostanie całkowicie rozwiązany, jednakże ilość wydzielanego potu jest zdecydowanie mniejsza.