Jak zapobiegać rozstępom w czasie ciąży?

W czasie ciąży ciało kobiety zdecydowanie się zmienia, co znacząco odbija się na wyglądzie skóry, na której powstają liczne rozstępy. Można jednak z nimi walczyć na przykład za pomocą preparatów, takich jak Bio Oil W ciąży są one bardzo skuteczne i bezpieczne.

Kobiety w ciąży przeważnie uskarżają się na to, że ich ciało radykalnie się zmienia, co jest często trudne do zaakceptowania zwłaszcza gdy zmiany są wyjątkowo widoczne. Niestety przeważnie jest tak, że stan skóry zmienia się w drastyczny sposób, co jednak jest procesem naturalnym i nie należy się tym za bardzo przejmować. Z reguły po ciąży skóra w dużej mierze wraca do stanu pierwotnego, jednak aby tak się stało, warto o nią zadbać już na etapie ciąży. Niestety kobiety w stanie błogosławionym muszą ponadprzeciętnie o siebie dbać, co wyklucza stosowanie wielu rodzajów preparatów. Są jednak na rynku produkty, takie jak Bio Oil w ciąży można je stosować bez obawy o to, że dojdzie do niepożądanych reakcji.

Naturalne preparaty na rozstępy

W ciąży należy stosować głównie naturalne preparaty, co i tak warto skonsultować z lekarzem. Preparaty bazujące na naturalnych wyciągach roślin nie powinny być jednak niebezpieczne, a przy odpowiednio dobranej formule okazują się bardzo skuteczne w zapobieganiu powstawaniu rozstępów, co ostatecznie zminimalizuje ilość powstających na skórze blizn. Kluczem do sukcesu, aby cieszyć się skórą na brzuchu, która ma jak najmniej rozstępów, jest to, żeby stosować naturalne preparaty regularnie.

Jak nawilżyć i uelastycznić skórę?

Regularne stosowanie odpowiednich preparatów uelastyczni skórę na brzuchu, przez co rozciągnie się ona łatwiej, a po ciąży w sposób naturalny wróci do swoich pierwotnych kształtów. Elastyczność skóry jest tym, o co należy zadbać w pierwszej kolejności chcąc, aby skóra po ciąży wyglądała jak najlepiej. Dotyczy to nie tylko obszarów brzucha, które najbardziej się rozciągają, ale także newralgicznych fragmentów skóry, które są podatne na powstawanie rozstępów przy nabieraniu masy ciała. Są to przede wszystkim wszelkiego rodzaju zgięcia, takie jak pachwiny i pachy oraz ich bezpośrednie okolice. Warto też zainteresować się okolicami bioder zarówno z przodu, jak i z tyłu. Poza stosowaniem preparatów zewnętrznych warto też zadbać o odpowiednie nawodnienie, gdyż tylko dzięki niemu można zachować odpowiednio wysoką elastyczność skóry.