Jak zadbać o skórę?

Skóra, szczególnie sucha i ta problematyczna, np. z tendencją do zaczerwienienia, wymaga odpowiedniej troski. Najważniejsze jest to , aby naskórek był dostatecznie nawilżony i odżywiony, wtedy problemy będą na pewno mniej dotkliwe, a efekty starzenia mniej zauważalne.

Dieta to podstawa

Odpowiednio zbilansowane posiłki każdego dnia to klucz do sukcesu .Nie utrzymamy pięknej skóry tylko przy pomocy kosmetyków, nawet najlepszych. Konieczne jest odżywianie jej od wewnątrz, za pomocą mikroelementów i witamin. Tylko w ten sposób otrzymamy najlepsze efekty. Nie może więc w naszej diecie zabraknąć owoców i warzyw, które oprócz cennych składników odżywczych, m.in. potasu, zawierają dużo wody. Jak wiadomo jest ona niezbędna do życia i stanowi 2/3 jej składników. Dzięki piciu większej ilości płynów można wypłukać też z orgiazmu toksyny, doskonale ją odżywić i nawodnić. Szczególnie po wysiłku fizycznym konieczne jest uzupełnienie wody w organizmie, bo inaczej poziom nawilżenia organizmu mocno spadnie. Warto sięgnąć m.in. po wodę kokosową pełną potasu, o małej zawartości cukru, aby cieszyć się dłużej zdrową, pełną blasku skórą. Natomiast odstawienie używek, pokarmów przetworzonych, prostych tłuszczów oraz słodyczy to dodatkowy plus na rzecz zdrowia skóry.

Witamina E

Jak wiadomo witamina E odpowiada m.in. za kondycję skóry, włosów, i paznokci. Wiele kremów zawiera ją jako jeden z ważniejszych składników, a także dodawana jest do różnych leków. Witamina E działa mocno nawilżająco, ujędrniająco, hamuje powstawanie wolnych rodników i przyspiesza gojenie się ran czy blizn. Oprócz tego pomaga utrzymać w dobrej formie błony śluzowe i ułatwia przenikanie przez nie składników odżywczych. Wpływa również na krzepniecie krwi i produkcje krwinek czerwonych. Witamina E pomaga wygładzić zmarszczki, chronić skórę przed działaniem promieni UV, wyciszać stany zapalne i nawilżać Warto kupić dobry krem z witaminą E, także przy skórze łojotokowej, ponieważ pomoże on przywrócić naturalną barierę lipidową naskórka. Dobrze natłuszczona skóra nie będzie wytwarzać dużej ilości sebum.

Dbanie o skórę powinno wejść w nawyk każdego ranka i przed snem. Lepiej więc trzymać kosmetyki blisko łóżka, aby nie zapominać o codziennej pielęgnacji. Trzeba też pamiętać, że każda skóra jest inna, i zanim sięgniemy po dany kosmetyk trzeba wiedzieć, czego ona potrzebuje, aby starzenie jej nie postępowało zbyt szybko.