Jak wybrać właściwy żel do twarzy?

Właściwa codzienna pielęgnacja skóry twarzy pozwala cieszyć się zdrową i promienną cerą, która jest pozbawiona niedoskonałości. Jeśli tak jest to, dlaczego tak wielu ludzi stosujących każdego dnia żel do twarzy nie widzi zadowalających efektów w lustrze? Odpowiedź jest prosta: otóż nie stosują odpowiednio dopasowanego preparatu. Sięgając po nieodpowiedni żel i inne kosmetyki możemy osiągnąć w najlepszych wypadku zerowy efekt. W najgorszym zaś może dojść do podrażnienia skóry, pojawienia się wyprysków i znacznego pogorszenia stanu cery. Jak, więc wybierać spośród ogromnej ilości dostępnych na rynku kosmetycznym żeli, by trafić na produkt porządny i spełniający wszystkie wymagania skóry? O tym przekonać można się, czytając poniższy tekst.

 

Jaki żel do twarzy okaże się odpowiednim dla danej cery?

W drogeriach, supermarketach, aptekach i sklepach dostępnych jest wiele różnorodnych kosmetyków do mycia twarzy. Oprócz mydeł, płynów i toników bez problemu zaopatrzyć można się w żel do twarzy. Wybór tego typu produktów jest bardzo duży, a same żele są jednymi z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych kosmetyków. Czym zatem kierować się podczas wyboru żelu do twarzy? Przede wszystkim należy skupić się na dokładnym przeczytaniu jego składu i specyfikacji, a następnie należy przeanalizować potrzeby własnej cery.

Warto, więc na tym etapie wspomnieć, że istnieją różne rodzaje cery, a są to głównie:

  • cera normalna,
  • cera sucha,
  • cera naczynkowa,
  • cera mieszana,
  • cera tłusta.

 

W zależności od rodzaju posiadanej cery należy skupić się na dopasowaniu konkretnego rodzaju żelu. Wybór takich produktów jest dziś bardzo duży, a do wyboru są między innymi:

  • żele głęboko oczyszczające,
  • żele nawilżające,
  • żele hipoalergiczne.

Oczywiście istnieje także wiele innych żelów, a to są jedynie nieliczne ich przykłady. Podczas wyboru żelu należy skupić się głównie na dwóch najważniejszych aspektach. Jest to właśnie rodzaj cery oraz wiek. Jak bowiem można zauważyć na sklepowych półkach kosmetyki podzielone, są ze względu na wiek, a kosmetyki z konkretnego przedziału wiekowego posiadają nieco inny skład i działanie. Skóra w każdym wieku posiada bowiem zupełnie inne wymagania i potrzeby.

 

Dopasowany żel do twarzy – czemu jest to tak ważne?

Żele do mycia twarzy służą przede wszystkim do usuwania zanieczyszczeń i bakterii ze skóry, a także odświeżają cerę i nadają jej blask. Efekt taki można jednak uzyskać jedynie wtedy, gdy żel zostanie odpowiednio dopasowany do potrzeb i rodzaju skóry. Oczywiście praktycznie każdy żel do twarzy spełni swoją funkcję oczyszczającą. Jednak niestety ciężko jest uniknąć podrażnień lub nawet uczuleń, gdy nie został on dostosowany do skóry.