Jak wybrać odpowiednie kremu do twarzy?

Dbałość o skórę twarzy można podzielić na dwa sposoby. W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednią dietę i zdrowy tryb życia, który warunkuje utrzymanie zdrowej cery. W drugiej kolejność należy umiejętnie wybierać kremy do twarzy, które odżywiają skórę od zewnątrz, co również ma bardzo duże znaczenie.

Na rynku istnieją różne rodzaje kremów. Należą do nich:

  • kremy tłuste,
  • kremy na bazie wody,
  • kremy specjalistyczne,
  • kremy antybakteryjne,
  • kremy odżywiające.

Wybór odpowiedniego kremu do twarzy nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Bardzo często trzeba używać różnych rodzajów kremów, aby osiągnąć odpowiedni poziom pielęgnacji skóry. Parametry kremu, który jest polecany danej osobie, powinien uwzględniać wiele aspektów, takich jak cel stosowania, rodzaj skóry, a także brak ewentualnych przeciwwskazań. Te ostatnie zalecenie jest szczególnie ważne dla osób ze skórą wrażliwą, a także osób posiadających jakieś alergie lub innego rodzaju problemy ze zdrowiem. Zwłaszcza kremy specjalistyczne i lecznicze mają długą listę ewentualnych przeciwwskazań.

Kremy do twarzy – jak wybrać?

Pierwsze co rzuca się w oczy podczas kupowania kremu, jest to, jaką ma konsystencję. Może być rzadki i lejący się, a może również być ubity i tłusty. Taka różnica wynika z faktu, że jedne kremy powstają na bazie wody, a drugie na bazie olejów organicznych, co nadaje im tłustą konsystencję. Kremy odżywcze, których zadaniem jest głęboko penetrować skórę, powinny być wybierane na bazie wody. Taka konsystencja sprawia, że substancje aktywne zawarte w kremie, a także woda łatwo przenikają przez wierzchnie warstwy skóry i wnikają w jej głębsze partie. Tłuste kremy zaś, świetnie nadają się, jako ochronne kremy do twarzy stosowane na przykład podczas mroźnych dni, gdy chce się uchronić cerę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Niektóre kremy posiadają dodatkowe składniki, które mają wykazywać określone działanie. Często są to ekstrakty z ziół lub aminokwasy, mające na celu wspomóc regenerację skóry. Jest to dobre uzupełnienie profilaktyki i wraz z dbaniem o dietę i zdrowy tryb życia umożliwi zachowanie zdrowej i młodo wyglądającej skóry przez długie lata. W niektórych sytuacjach, takich jak na przykład występowanie na skórze trądziku stosuje się kremy lecznicze z dodatkami antybakteryjnymi. Należą do nich na przykład kremy siarkowe. Skutecznie niwelują one niekorzystne działanie bakterii i minimalizują objawy trądziku.

Kremy specjalistyczne – na co uważać?

W drogeriach, a także w aptekach dostępne są także specjalistyczne kremy do twarzy służące do określonego celu. Mogą one posiadać w sobie substancje aktywne, które niwelują skutki trądziku lub innych chorób skórnych. Stosując takie kremy, trzeba jednak uważnie przestudiować ulotkę lub ściśle trzymać się zaleceń lekarza.