Jak pozbyć się zbędnego owłosienia twarzy?

W dzisiejszych czasach owłosienie jakiejkolwiek partii ciała jest niemile widziane, dotyczy to również twarzy. Właścicielki włosów na brodzie, po bokach twarzy bądź wąsika wielokrotnie wstydzą się tego, a także mają niższe poczucie własnej wartości. Problem ten może być jednak rozwiązany w ciągu paru minut, przekonaj się o jakich metodach mowa.

Depilowanie twarzy – dla kogo?

Owłosienie twarzy posiada każda kobieta, jednakże tak samo jak i włosy na głowie, te występujące na twarzy mogą mieć jasny oraz ciemny odcień. Ciemne włoski pojawiają się z reguły na twarzach ciemnookich brunetek, jednakże czasem stanowią również skutek uboczny chorób oraz dolegliwości, chociażby tych o podłożu hormonalnym.

 

Jak pozbyć się niechcianych włosów

Do usunięcia owłosienia korzysta się chociażby z pęsety. To całkiem sprytny sposób pod warunkiem, że mowa o pojedynczych włoskach. Jest to świetne rozwiązanie w przypadku brwi, a także włosków wyrastających na brodzie. Jeśli jednak owłosienie jest gęste bolesne wyrywanie zajęłoby zbyt dużo czasu.

Włosy mogą zostać usunięte także przy pomocy nożyka do brwi. Całkowicie zabrania się używania do tego jednorazowej golarki, jednakże nożyk do brwi to zupełnie inna bajka, którą cechuje nie tylko precyzja, ale i szybkość. Pozbywanie się włosów także jest łatwe, gdyż niezbędne jest napięcie skóry, a potem używanie przyrządu przy pomocy krótkich, delikatnych ruchów. Ta metoda pozwala na szybkie usunięcie meszku z całej twarzy. Należy jednak zaznaczyć, że w przypadku golenia włosków w taki sposób, odrastają one bardzo szybko i w bardzo krótkim odstępie czasu czynności te należy powtórzyć.

Zbędne owłosienie może być usunięte przy pomocy plastrów z woskiem. Jest to najczęściej wybierany przez kobiety sposób, gdyż efekty utrzymują się przez dłuższy okres czasu, a do tego usuwane jest całe owłosienie. Razem ze stygnącym w plastrach woskiem zastygają w nim włoski, dzięki czemu przy paru pociągnięciach plastra uzyskuje się idealnie gładką twarz, a włosy wyrywane są razem z cebulkami. Nie trzeba nawet udawać się do specjalisty, gdyż zabieg można wykonać samodzielnie we własnym domu.

To dobry moment, żeby zwrócić uwagę, iż intensywne owłosienie skóry twarzy może informować człowieka o konkretnym schorzeniu bądź dolegliwości. Mowa chociażby o problemach na tle hormonalnym, anoreksji, przeroście kory nadnerczy oraz innych chorobach. Wielokrotnie problem tkwi w przyjmowanych lekach, między innymi sterydach anabolicznych, wybranych antybiotykach oraz blokerach histaminy.