Jak dopasować maseczkę do rodzaju cery?

O skórę twarzy można dbać na wiele różnych sposobów. Najważniejsza kwestia to oczywiście jej nawilżanie, które potrzebne jest w każdym wieku. Poza tym, można też działać na skórę poprzez kosmetyki – kremy, serum, toniki, płyny micelarne, czy odżywcze maseczki. Ważne jednak, aby odpowiadały potrzebom konkretnej skóry.

Maseczka nawilżająca – czy jest odpowiednia dla każdego?

Tego typu maseczki są zazwyczaj znacznie bardziej skoncentrowane, niż tradycyjne kremy na dzień, czy na noc. Ich rola to przyniesienie natychmiastowego efektu. Dzięki maseczce nawilżającej skóra staje się nawodniona, odzyskuje swój kolor, wygładza się i promienieje. Z pewnością będzie stanowiła odpowiedź na potrzeby skóry w sezonie letnim, kiedy narażona jest na działanie ciepłego powietrza, promieniowania słonecznego, czy też wiatru. Maseczka nawilżająca to ewidentnie pomoc dla każdego rodzaju cery, ale zimą trzeba na nią szczególnie uważać. Po jej zastosowaniu trzeba nałożyć na skórę tłusty krem z filtrem, aby skóra nie została podrażniona przez niską temperaturę.

Maseczki dla cery nastoletniej

Podczas dojrzewania skóra staje się zwykle tłustawa. Większość młodych dziewczyn ma cerę mieszaną, co oznacza, że miejscami przetłuszcza się, a w niektórych miejscach mocno wysusza. Jeśli na twarzy pojawiają się nieestetyczne wypryski, maseczka oczyszczająca będzie doskonałym preparatem. Zminimalizuje bowiem ilość wytwarzanego w skórze sebum. Skóra stanie się bardziej ściągnięta. Bardzo ważne jest jednak, aby taką maseczkę nakładać jedynie na partie twarzy, które faktycznie przetłuszczają się i w których pojawiają się zmiany. Osoby ze skłonnością do powstawania wyprysków nie powinny jednak nigdy rezygnować z nawilżania swojej skóry, ponieważ także ona tego potrzebuje.

Maseczka odmładzająca – czy taki produkt faktycznie działa?

Kiedy pojawiają się pierwsze oznaki starzenia się skóry, większość kobiet stara się ich pozbyć przy pomocy kosmetyków. Zabieg to ostateczność, jeśli kremy i maseczki przeciwzmarszczkowe działają. W przypadku tych ostatnich, większość kobiet decyduje się na ich stosowanie przed większym wyjściem. Producenci maseczek zapewniają bowiem, że wspaniale ściągają one skórę, ujędrniają ją i niwelują drobne zmarszczki. Faktycznie, można zauważyć dobre działanie tych kosmetyków, jednak jest ono krótkotrwałe. Używając maseczki można spodziewać się jej efektu przez około dwa dni, a następnie skóra powoli wraca do swojego pierwotnego stanu. Oczywiście, kosmetyk można stosować znacznie bardziej regularnie, jednak nie da on takiego efektu, jak zabieg w gabinecie kosmetycznym. Poza tym, maseczki ujędrniająco-odmładzające to te najdroższe, ponieważ w swoim składzie zawierają szereg cennych składników.

Jak prawidłowo używać maseczki do twarzy?

Chcąc zastosować maseczkę na twarz, przede wszystkim warto zapoznać się z jej składem. Najlepiej, jeśli jest on jak najbardziej naturalny. Jeśli chcemy użyć produktu przed wielkim wyjściem – warto go najpierw wypróbować, ponieważ niektóre składniki mogą uczulać i wówczas efekt jest już mało estetyczny. Maseczkę zawsze nakłada się na dobrze oczyszczoną twarz. Trzeba więc pozbyć się makijażu, resztek kremu i zastosować ulubiony płyn micelarny lub tonik. Twarz można też przemyć letnią wodą z kranu. Następnie, należy się zastosować do zaleceń producenta. Maseczki nie wolno przetrzymywać dłużej, ponieważ kosmetyk może wywołać reakcję alergiczną.