Jak dobrze wybrać gabinet medycyny estetycznej?

W czasach kiedy laser, peeling czy kwas hialuronowy torują nam drogę do pięknego wyglądu, wciąż powstają nowe gabinety medycyny estetycznej prześcigające się w promocjach i reklamach. Jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej, by wykonany zabieg polepszył, a nie pogorszył stan naszej skóry?

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo

Decydując się na jakikolwiek zabieg powierzasz lekarzowi nie tylko swoją urodę, ale przede wszystkim swoje zdrowie. Nie kieruj się promocjami! Bo chociaż nie zawsze jakoś idzie w parze z ceną, to wybór gabinetu tylko ze względu na niskie ceny nie jest korzystny. Niestety, niska cena często jest wynikiem słabej jakości preparatów i leków, brakiem doświadczenia bądź nie najnowszym sprzętem. Jeśli chcesz być pewna swojej decyzji, zawsze umów się najpierw na wizytę kontrolną i zadaj lekarzowi wszystkie niezbędne pytania. Nawet jeśli odpowiedzi wydają Ci się oczywiste, upewnij się. Zrezygnuj z takiego lekarza, który będzie chciał dodatkowo zrobić Ci ogrom innych zabiegów, oczywiście w promocji, nie pytając Cię o dokładny stan Twojego zdrowia. Lekarz powinien poinformować Cię nie tylko, o efektach zabiegu, ale przede wszystkim o możliwych komplikacjach i niepowodzeniach. Powinien opisać cały zabieg krok po kroku, tak byś później czuła się bezpieczna i świadoma tego co dzieje się z Twoim ciałem. Nigdy nie ufaj lekarzowi, który zawsze godzi się na wszystkie Twoje pomysły, przecież niektóre z nich mogą być niebezpieczne dla Twojego ciała. Promocje i reklama to jedno, profesjonalizm to drugie – chcąc zadbać o swoje bezpieczeństwo czasem lepiej zapłacić więcej, ale nie ryzykować pogorszenia stanu swojego zdrowia.

Sprawdź certyfikaty lekarza

Przed oraz podczas wizyty upewnij się, czy dany lekarz posiada wszystkie odpowiednie kwalifikacje i dyplomy. Sprawdź także, czy dany gabinet medycyny estetycznej posiada odpowiednie certyfikaty, które świadczą o wysokim poziomie usług tam wykonywanych, a także o nowoczesnym i bezpiecznym sprzęcie.

Zapytaj znajomych

Nie od dziś wiadomo, że najlepszym źródłem informacji są inni ludzie. Popytaj wśród znajomych, czy ktoś wykonywał taki zabieg lub podobny, a jeśli tak to w jakim gabinecie, u jakiego lekarza i czy był z tej usługi zadowolony. Możesz spróbować uzyskać opinię od stałych pacjentów danego lekarza. Wówczas możesz dowiedzieć się nie tylko jakim jest lekarzem, ale również jakie jest jego podejście do pacjentki, czy jest miły, sympatyczny oraz czy będziesz dobrze i komfortowo czuć się u niego na wizycie lekarskiej.