Jak dbać o higienę na wakacjach?

Pielęgnację cery, troska o skórę, kąpiel relaksacyjna czy nawilżanie balsamem całego ciała to czynności, które na co dzień wykonuje się w sposób automatyczny, nawet nie bardzo się nad nimi zastanawiając. Problem z codzienną pielęgnacją może pojawić się na wyjeździe. Zwłaszcza gdy ograniczony jest dostęp do wody.

Jak dbać o cerę w warunkach ekstremalnych?

Dwutygodniowy obóz wędrowny czy biwak w środku lasu to doskonały sposób na kontakt z naturą i odcięcie się od problemów codzienności. Jednak życie nie lubi próżni – gdy znikają jedne kłopoty, to na ich miejsce pojawiają się nowe. Jak bowiem prawidłowo dbać o cerę, gdy dostęp do bieżącej wody jest ograniczony? Co zrobić, żeby po wakacjach twarz nie była pełna wyprysków?

Elementem, który obowiązkowo powinien znaleźć się w każdej kosmetyczce wyjazdowej, jest emulsja micelarna do mycia twarzy. Zapewni ona optymalną pielęgnację nawet bardzo wrażliwej cery o specjalnych potrzebach. Dzięki niej, nie trzeba się martwić o dostęp do wody i mydła. Wystarczy nałożyć emulsję na twarz i delikatnie masować przez kilka minut. Sposób użycia jest na tyle prosty, że nie będzie stanowił problemu, ani w środku lasu, ani na obozie wędrownym w górach. Ten sposób pielęgnacji doskonale sprawdzi się też podczas kilkudniowego rajdu rowerowego. Wśród polecanych produktów znaleźć można między innymi Cepathil Em, Tołpa Dermo Face czy Cerave Nawilżająca emulsja do mycia.

Higiena intymna na ekstremalnym wyjeździe wakacyjnym

Wszelkie aktywności podejmowane latem, gdy żar leje się z nieba, oprócz ogromnej frajdy i zastrzyku endorfin, są także gwarancją tego, że po kilku chwilach całe ciało będzie mocno spocone. Co zrobić, gdy po wysiłku fizycznym nie można skorzystać z prysznica, bo nocleg akurat wypadł na rozległej połoninie w ukraińskich Gorganach? Wybawieniem w takiej sytuacji będą chusteczki nawilżane. Wybierając odpowiedni produkt, warto mieć na uwadze, aby opakowanie posiadało dodatkowe plastikowe zamknięcie, które zabezpieczy chusteczki przed zbyt szybkim wysychaniem.

Jak spakować kosmetyki na wyjazd?

O ile jeszcze biwak będzie odbywał się stacjonarnie, a dojazd na miejsce jest możliwy samochodem, to nie trzeba ograniczać do minimum ilości zabieranego ze sobą bagażu. Sprawa nieco bardziej komplikuje się w sytuacji, gdy cały ekwipunek trzeba zmieścić w plecaku lub sakwach rowerowych. Wówczas najmniejsza rzecz nabiera istotnego znaczenia. Jak na taki wyjazd spakować kosmetyczkę?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak połączyć przygodę na łonie natury z możliwością troski o codzienną higienę. Przecież zabieranie ze sobą całej armii sprzymierzeńców w postaci kosmetyków, które wypełnią połowę plecaka, raczej nie wchodzi w grę. Spokojnie, jest na to sposób. W drogeriach, aptekach oraz coraz częściej też i w marketach można dostać niewielkie podróżne pojemniki na kosmetyki. Zajmują one niewiele miejsca – przekładając do nich część zawartości z oryginalnych opakowań, można zaoszczędzić sporo miejsca.