Czy krem na blizny działa?

Blizny pojawiające się na ciele to skutek uboczny głębokich ran. Można znaleźć je na każdej partii ciała. Osoby zmagające się z trądzikiem, mogą mieć blizny na twarzy, z kolei osoby poddawane operacjom, mają je w różnych miejscach (tam, gdzie trafiło ostrze noża chirurgicznego). Nie wyglądają estetycznie, dlatego coraz więcej osób szuka sposobów, aby je zatuszować bądź spłycić. W omawianej sytuacji doskonale poradzi sobie odpowiednia pielęgnacja, dzięki której zmiana staje się nie tylko mniej widoczna, ale również poprawia się jej tekstura. Kremy apteczne połączone z delikatnym masażem działają znakomicie, tylko jak wybrać odpowiedni produkt?

Kremy na blizny nabywa się w aptekach i odpowiadają za gojenie blizn oraz zmniejszają ich widoczność. W pierwszej fazie blizna jest opuchnięta, czerwona i wybrzuszona, jednak wraz z upływem czasu widać ją coraz mniej, zmienia się jej kolor i wygładza się. Nigdy jednak nie znika całkowicie, co stanowi problem dla osób, które szczególnie dbają o estetykę wyglądu. W niektórych przypadkach na bliźnie pojawiają się przerosty, co jest efektem komplikacji w trakcie procesu gojenia. W omawianej sytuacji szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiednich kosmetyków.

Kremy na blizny działają, jednak należy je zastosować w odpowiednim momencie. Przede wszystkim zabrania się ich aplikacji na otwarte rany. Zanim rana się nie wygoi, konieczne jest oczyszczanie i dezynfekcja, nakładanie kremu powinno odbywać się dopiero w momencie, kiedy rana jest już całkowicie zabliźniona. Ten etap można rozpoznać poprzez odpadnięcie strupków bądź zdjęcie szwów chirurgicznych. W omawianej sytuacji doskonałym rozwiązaniem jest zastosowanie plastrów bądź żeli silikonowych, które na dalszym etapie leczenia rany należy zastąpić kremem. Oprócz tego nie można obejść się bez delikatnego masażu, który umożliwia uelastycznienie zmienionej tkanki. Nie warto czekać z pielęgnacja blizny, gdyż wraz z upływem czasu jej wygląd pogarsza się.

Jednak kremy stosuje się nie tylko na świeże blizny, gdyż w przypadku kilkuletnich zmian na ciele, również widać sporą poprawę. Regularne stosowanie sprawia, że stają się jaśniejsze oraz mniej widoczne, dlatego nigdy nie jest za późno, żeby poprawić wygląd blizn znajdujących się na skórze.

Aby uzyskane efekty były zadowalające, konieczne jest sięgnięcie po odpowiednie kosmetyki. W ich składzie nie może zabraknąć witaminy A, która odpowiada za rozjaśnianie przebarwień oraz ułatwianie regeneracji tkanek. W środkach należy odszukać ratinol i retinoidy, dzięki którym poprawia się stymulacja syntezy włókien kolagenowych (budowa tkanki zdecydowanie przyspiesza). Kwasy AHA sprawiają, że następuje zwiększona produkcja elastyny i kolagenu, które oprócz regenerujących właściwości, sprawiają, że skóra zaczyna się złuszczać. Wyciąg z cebuli wywoła ulgę w trakcie stanów zapalnych, a masa perłowa sprawia, że blizny stają się znacznie mniej widoczne.