Co na żylaki?

Układ krwionośny nie zawsze funkcjonuje prawidłowo. W przypadku jego osłabienia na skórze można zauważyć nieestetyczne żylaki. Umiejscowione są one na kończynach dolnych i są efektem niewłaściwego przepływu krwi, co ma miejsce jako efekt źle pracujących zastawek. Czy można sobie z nimi radzić w zaciszu własnego domu?

Żylaki spotykają coraz większe grono ludzi

Aktualnie z żylakami zmaga się coraz większa część społeczeństwa. Jest to związane z dzisiejszym trybem życia, dużą ilością stresu, niewłaściwą dietą oraz brakiem ruchu. Wszystkie te czynniki sprawiają, że układ krwionośny z dnia na dzień staje się coraz słabszy. Kiedy żyły zostają zbyt bardzo obciążone można zauważyć szereg negatywnych zjawisk, między innymi ich poszerzanie oraz rozciąganie. W związku z tym na skórze występuje uwypuklenia, które oprócz tego, że są nieestetyczne to również bolą. Zanim żylaki wystąpią na nogach pojawia się uczucie ciężkich oraz zmęczonych nóg, występuje również opuchlizna oraz skurcze.

Można im zapobiegać i nie jest to wcale tak trudne jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. W pierwszej kolejności należy zmienić styl życia na bardziej aktywny oraz pozbyć się zbyt dużej masy ciała. W dalszej kolejności należy zrezygnować z obcisłych spodni oraz szpilek. Należy spożywać większe ilości owoców oraz warzyw w celu dostarczenia flawonoidów oraz witaminy C, która wpływa pozytywnie na wytwarzanie potrzebnego kolagenu. Żylaki muszą być leczone przy pomocy specjalisty, gdyż zignorowanie problemu jest w stanie wywołać cały szereg negatywnych konsekwencji.

Domowe metody na żylaki

W trakcie walki z żylakami należy sięgać po czosnek, gdyż wykazuje on działanie antyseptyczne oraz rozszerza naczynia krwionośne i wspiera pozbywanie się z organizmu niepożądanych produktów przemiany materii. Wzmacnia on odporność oraz przypisuje się mu działanie antyoksydacyjne. W związku z tymi cechami jest on idealnym rozwiązaniem w walce z niepożądanymi zmianami na skórze nóg. Należy rozgnieść czosnek oraz wymieszać razem z miodem, sokiem z pomarańczy oraz oliwą. Tak przygotowana mieszanka musi pozostać zamknięta w naczyniu przez co najmniej 12 godzin. Następnie należy nakładać ją każdego dnia na chore miejsce oraz delikatnie masować.

Dobrze sprawdzi się także ocet jabłkowy. Jest to związane z występowaniem w nim kwasu mlekowego, octowego oraz cytrynowego, jest on bogactwem witaminy A, C oraz C oraz inne. Stan naczyń krwionośnych zdecydowanie polepsza się z jego pomocą. Obkurczają się one, krew nie ma większych trudności w przepływaniu, żylaki zdecydowanie tracą na rozmiarach, a ból oraz opuchlizna nie są już tak dokuczliwe. Wystarczy codziennie masować nogi przy pomocy octu jabłkowego, aby zauważyć pozytywne efekty działania wymienionych składników.