Cienie pod oczami – czy jest na nie sposób?

Cienie pod oczami nie występują u każdego, jednakże wraz z przybywaniem kartek kalendarza istnieje znacznie większa szansa na ich pojawienie się. Stanowią one efekt nieprzespanej nocy, jednakże nie tylko. Czy można zmagać się z nimi w zaciszu własnego domu, czy trzeba skorzystać z pomocy kosmetyczki?

Dlaczego zmagamy się z workami pod oczami?

Pojawienie się ciemnych opuchniętych worków pod oczami jest ściśle związane z zastojami limfy w tkankach podskórnych. Niektóre osoby otrzymują je w spodku po rodzicach, inne z kolei nabyły je na skutek bardzo intensywnego stylu życia, który widoczny jest przede wszystkim w wyglądzie twarzy. Cienie pod oczami mogą być także efektem niewłaściwej diety, brakiem wystarczające nawodnienia organizmu oraz używek w postaci alkoholu oraz palenia. Oczywistym powodem ich występowania jest brak potrzebnej ilości snu oraz przemęczenie organizmu.

Domowe metody na worki pod oczami

Cienie pod oczami wpływają niekorzystnie na wygląd człowieka, jednakże kilka sprawdzonych metod jest w stanie poradzić sobie z nimi w naprawdę krótkim czasie. W pierwszej kolejności warto upewnić się, że człowiek przyjmuje odpowiednie ilości płynów, przede wszystkim wody (również przed pójściem na spoczynek). Warto także sięgać po odpowiednie kosmetyki, które wykazują odświeżająco-chłodzące działanie, ich zadaniem jest także wspierania krążenia krwi oraz limfy. Przed ich nabyciem należy skontrolować ich skład, gdyż najbardziej widoczne efekty przyniosą produkty wzbogacone w witaminę C oraz K, kofeinę, wyciąg ze świetlika, miłorzębu japońskiego, pietruszki oraz arniki. W trakcie ich aplikacji poleca się wykonywanie delikatnego masażu, który pobudzi opuchnięte, ciemne zmiany pod oczami.

Inne rozwiązanie polega na stosowaniu chłodnych kompresów. Można używać wielu rzeczy, jak chociażby plasterków ogórka, kostek lodu, zużytych torebek herbaty oraz wielu innych. W jaki sposób wpływają one ona wygląd? Sprawiają one, że naczynia limfatyczne zwężają się, dzięki czemu występują w nim mniejsze ilości płynu.

Ogólnie przyjmuje się, że każdy zimny kompres sprawdzi się dobrze w tego typu przypadkach, można więc zastosować zimne stalowe łyżeczki. Warto spróbować także okładów z plastrów z ziemniaka. Jest to związane z występującym w nich potasem, który pomniejsza opuchliznę, stany zapalne także zostają złagodzone, a to wszystko za sprawą skrobi.

Czasem omówione powyżej metody nie są wystarczające i wtedy konieczne jest udanie się do gabinetu kosmetycznego. Doświadczeni pracownicy oferują chociażby drenaż limfatyczny, zabieg Light Eyes Ultra, mezoterapię i inne skuteczny sposoby walki z cieniami pod oczami.