Reklama
 • Piątek, 5 lipca 2013 (13:01)

  Zakażenie tymi roztoczami łatwo jest pomylić z alergią. Jak zatem odróżnić tę chorobę od zwykłego uczulenia.

  Czytaj więcej Komentarzy:12
 • Piątek, 5 lipca 2013 (12:06)

  Zaniedbałam popękane naczynka. Teraz mam na policzkach rumień i grudki. Bardzo chciałabym przynajmniej złagodzić te zmiany. Czy wystarczy stosowanie kosmetyków na naczynka? - pyta 54-letnia Maria z Sopotu.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 2 lipca 2013 (15:19)

  Wiosną na moim ciele pojawiają się czerwone piekące pęcherze, cała skóra jest bardzo sucha, swędzi. Czy są sposoby, które przyniosą mi ulgę? - pyta 40-letnia Izabela z Karpacza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (13:15)

  Znamiona barwnikowe, potocznie zwane pieprzykami, to zwykle wypukłe zmiany na skórze o brunatnym zabarwieniu i raczej gładkiej powierzchni. Drażnione mechanicznie lub poddawane nadmiernemu nasłonecznieniu mogą przerodzić się w czerniaka.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 28 czerwca 2013 (12:58)

  Jak odróżnić kurzajkę od innych zmian? Odciski i nagniotki powstają w miejscu silnego ucisku na skórę: tworzy się tam rogowa zmiana o średnicy do kilkunastu milimetrów. Jeśli nadal jest narażona na ucisk, powoduje ból. Czasem towarzyszy temu miejscowy stan zapalny. Modzele – twarde, żółtawe bolesne narośla o nieostrych granicach – też powstają na skutek nadmiernego ucisku – zwykle na stopach u osób otyłych lub mających wady postawy. W ich przypadku w miejscu uciskanym dochodz

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 26 czerwca 2013 (13:09)

  Wiele z nas ma takie właśnie problemy ze stopami. Jak naprawić haluksy? W jaki sposób złagodzić dolegliwości związane z ostrogami? Na pytania odpowiada nasz ekspert, dr Tomasz Blicharski, ortopeda.

  Czytaj więcej Komentarzy:1
 • Środa, 26 czerwca 2013 (13:09)

  Czy to prawda, że... …niebezpieczne zmiany u pań lokują się na udach, a u panów na plecach NIE Kiedyś rzeczywiście uważano, że groźne zmiany, czyli np. czerniak, występuje u kobiet głównie na nogach, a u mężczyzn – przede wszystkim na plecach. Dziś taki podział się nie potwierdza. Uda i plecy to istotnie miejsca, w których czerniak pojawia się najczęściej, ale u obu płci. Natomiast najrzadziej występuje na twarzy. … pieprzyk może ze

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 26 czerwca 2013 (09:56)

  Męskie owłosienie u kobiet, m.in. na brodzie, policzkach, plecach i piersiach (hirsutyzm) bywa spowodowane nadwrażliwością mieszków włosowych na androgeny. Ich poziom u kobiet zależy od funkcjonowania jajników i nadnerczy. Hirsutyzm może też być efektem zażywania niektórych leków. Aby ustalić jego przyczynę, trzeba przeprowadzić badania.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:23)

  O czym to może świadczyć? O nieprawidłowej pracy nerek, o zaburzeniach w cyrkulacji krwi i niedokrwieniu kończyn.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Wtorek, 25 czerwca 2013 (08:21)

  Łuszczyca to uciążliwa choroba, jednak medycyna ludowa ma na nią sposób. Suszone owoce i liście rokitnika zmieszaj z miodem w proporcji 1:2 i przyjmuj po łyżeczce na czczo. Kurację możesz wzmocnić, smarując się olejem z rokitnika. Możesz przygotować go sama. Zmiel świeże owoce, a po kilkunastu godzinach zbierz z powierzchni soku warstwę tłuszczu. Taki olej przechowuj w ciemnym naczyniu. Marek Bardadyn homeopata

  Czytaj więcej Komentarzy:0